» Tarım makineleri

Ikinci el tarım makineleri

Tarım makineleri modeller
Tarım makineleri bulunduğu ülke
Tarım makineleri satıcıları
Kendinize uygun ilan bulamadınız mı ?
Bu bölüme ait yeni ilanlara abone olunuz
Abone ol
VEYA
Kendi satın alma ilanınızı verin
Alışverişi yayınla Yedek parça sparişi ver
Reklam
Özellikler tarım makineleri

Tarım makineleri – tarım sektöründe kullanılan geniş spektrumlu değişik amaçlı teknik araçlar için genel terimdir. Büyük tarım işletmelerinde ve küçük çiftliklerde kullanılan tarım makineleri tarım üretim sürecini, onun büyük bir kısmının otomasyonu ve makineleştirilmesi yoluyla optimize edilmesi için tasarlanmıştır.

Makineler üretimin tüm aşamalarında kullanılmaktadır. Çiftçilik sektöründe buraya aşağıdakiler dahildir:

  • arazi ıslah işleri (örneğin drenaj makineleri, kanal temizleme makineleri);

  • toprak işleme ve hazırlanması (örneğin taş toplama makineleri, pulluk, tırmıklar, kültivatörler);

  • ekim kampanyası (çeşitli mibzerler ve ekme makineleri);

  • ekinlere bakım, sulama, gübreleme (örneğin toprak ayıklama makineleri, pülverizatörler, sulama ve yağdırma makineleri, gübreleme makineleri);

  • hasat (örneğin orak makineleri, biçerdöver);

  • hasat sonrası işlemler, ürünün taşınması ve depolanması (örneğin tohum temizleyicileri, kurutma ve paketleme makineleri, römorklar, platformlar, saklama kutuları).

Özgül makineler diger tarım sektörlerinde ve tarım-sanayi kompleksinde de kullanılmaktadır. Örneğin hayvancılıkta (yem tedarik makineleri, yem işleme makineleri, yem dağıtma makineleri, sağma makinesi), ormancılıkta (biçerdöver, forvarderler, kereste taşıyıcı, kereste kırma makinesi), bahçe ve çiftçilikte (çim biçme makinesi, rototiller, mini traktörler).

Ayrı bir kategoride tarım sektörünün temel itici kuvveti - ihtisaslaştırılmış (ormançılıkda, bahçede ve bağda kullanılan) ve geniş profilli traktörleri vurgulaya biliriz.

Bizim Web sitemizde Siz John Deere, Deutz Fahr, Claas, Challenger, Kemper, New Holland, Massey Ferguson gibi önde gelen dünya markalarının geniş spektrum ikinci el tarım makinelerini ve onlar için yedek parçalar satın alabilirsiniz.

Reklam