» Römorklar

Ikinci el römorklar

Römorklar markaları
Römorklar modeller
Römorklar bulunduğu ülke
Römorklar satıcıları
Kendinize uygun ilan bulamadınız mı ?
Bu bölüme ait yeni ilanlara abone olunuz
Abone ol
VEYA
Kendi satın alma ilanınızı verin
Alışverişi yayınla Yedek parça sparişi ver
Reklam
Özellikler römorklar

Römork – taşıt katarına dahil olmak üzere çeşitli yük türlerini taşımak için tasarlanmış yük makinası tipidir. Taşıt katarları çeşitli biçimlerde, yani çekici tır-römork, çekici tır-yarı römork-römork, kamyon-römork şeklinde oluşmaktadır. Yarı römorklardan farklı olarak, römorklarda yük ağırlığı yalnız onun kendi dingili üzerinde bölünmektedir, çekici tırla bağlantı ise sırf römorka çekme gücünü aktarmak için kullanılmaktadır. Genel olarak bu araçlar kendi motoruna sahip olmaz, tek istisna yalnız çift bölümlü denilen taşıt katarıdır. Ayrıca, bazı aktif taşıt katarı modelleri, çekici motorundan tekerleklerin mekanik veya hidrolik transmisyonu ile donatılmış römorklara da sahip olabilir.

Genel olarak tüm römorklar üç ana gruba ayrılmaktadır – açık, kapalı römorklar ve tankerler. Her bir grup içinde geniş spektrum çeşitli araç tipleri de yer almaktadır ve bu araçların yapı özellikleri taşınan yüklerin spesifikasyonuna göre tasarlanmış oluyor. Böylece, örneğin kasa duvarları yükün sabit sıcaklığını tutmak için ısı izolasyon katına (izotermik römorklar, tankerler), dondurma (frigorifikler) veya ısıtma (bitüm tankerleri) tesisatına sahip olabilir. Bu arada, ek donanım olarak çeşitli römork modelleri sensör sistemleri (sıcaklık sensörü, basınç sensörü, hacim ve başka benzeri sensörler) ve yükleme mekanizmaları ile (manipülatör vinçler, rampalar, yükleme rampaları, hidrolik asansörler) donatılabilir.

Bizim Web sitemizin bu bölümü Size Schmitz, Ackermann, Fortschritt, Müller Mitteltal, Emtech gibi üreticilerinin ve dünyanın diğer önde gelen markalarının ikinci el her türlü ve çeşitli römorklarını hızlı bir şekilde bulmak ve en karlı koşullarla satın almak için yardımcı olacaktır.

Reklam