» Minibüsler

Ikinci el minibüsler

Minibüsler markaları
Minibüsler modeller
Minibüsler bulunduğu ülke
Minibüsler satıcıları
Kendinize uygun ilan bulamadınız mı ?
Bu bölüme ait yeni ilanlara abone olunuz
Abone ol
VEYA
Kendi satın alma ilanınızı verin
Alışverişi yayınla Yedek parça sparişi ver
Reklam
Özellikler minibüsler

Minibüs – uzunluğu 5,5 m kadar ve ağırlığı 3,5 ton’a kadar olan yolcu, yük ya da yük-yolcu karayolu taşıtıdır.

Temel olarak minibüsler şoför koltuğu harıç sekiz-on altı arası yolcu koltuk sayısına, genellikle iki tekerlek dingilli ve nispeten zayıf motor gücüne sahip küçük sınıf tek katlı otobüs araç çeşitidir. Buna rağmen vurgulamak gerekir ki, çoğu zaman bu araç sınıfına hem yeteri kadar kapasitesi büyük araçlar, hem de minivanlar (sekize kadar yolcu koltuğuna sahip oluyorlar) dahil ediyorlar.

Minibüsler hem şehir sınırları içinde (toplu yolçu taşımacılığı da dahil olmak üzere, yani dolmuş denilen taşıtlar kullanılmaktadır), hem de banliyo ve şehirler arası taşımacılıkta yolcu taşımak amacıyla geniş kullanılmaktadır. Fakat bu türlü araçların kullanım alanı ancak yolcu taşımacılığı ile sınırlanmamaktadır. Seri minibüs şasisi üzerinde, özellikle geniş sınıf çeşitli yük-yolcu ve hafif yük arabaları da üretilmektedir. Bu arada, bu türlü yük arabaları çeşitli açık ve kapalı tip kasalara sahip olabilir.

Ayrıca vurgulamak gerekir ki, özel donatılmış minibüsler çoğu zaman ambulans ve yangın karargah arabası şeklinde, bunun dışında ise bu araçlar yük kaldırma mekanizmasıyla donatılarak yük platformu biçiminde çekici kimi de kullanılmaktadır.

Bizim Web sitemizin bu bölümünde Size Mercedes-Benz, Volkswagen, Hyundai, Volvo, IVECO gibi en güvenli ve zamanla sınanmış üreticilerin çeşitli takımla donatılmış ikinci el minibüslerini ve onlar için yedek parçaları hızlı ve karlı bir şekilde satın almak imkanı sağlayan yalnız en iyi ilanlar yer almaktadır.

Reklam