» Forkliftler

Ikinci el forkliftler

Forkliftler modeller
Forkliftler bulunduğu ülke
Forkliftler satıcıları
Kendinize uygun ilan bulamadınız mı ?
Bu bölüme ait yeni ilanlara abone olunuz
Abone ol
VEYA
Kendi satın alma ilanınızı verin
Alışverişi yayınla Yedek parça sparişi ver
Reklam
Özellikler forkliftler

Yükleyici (forklift) – geniş çeşitli inşaat ve yükleme-boşaltma görevlerinin yerine getirilmesi için tasarlanmiş kendi yürür özel iş makinaları grubudur.

Yükleyiciler (forkliftler) arasında, üzerine çalışma ekipmanları monte edilen hidrolik kaldırma bomu ile donatılmış, hem pnömatik tekerleklerle hareket eden (genel olarak iki tekerlek dingiline sahip), hem de paletli makinalara rastgelinmektedir. Bunun yanı sıra, bazı makina modelleri teleskopik yapıya sahip bomla donatılır ve bu da sonuçta yüklerin 20 metreden daha fazla yüksekliğe bile kaldırılması olasılığını sağlamaktadır. Makina hareketinin ve bomun yönetimi, bu amaçlar için özel olarak donatılmış operatör yerinden sağlanmaktadır.

Şunu da vurgulamak gerekir ki, çoğu modern yükleyicilerin bomunun yapısı, onun üzerine çeşitli çalışma ünitelerinin monte edilmesi olanağını öngörmektedir ve bu da sonuçta bu türlü makinaların son derece universal olmasını sağlar. Bu konuda özellikle şunlar söz konusudur:

  • kazı amaçlı donatımlar (kepçeler, kulak demirleri, burgular, kaya matkapları);

  • yükleme-boşaltma ekipmanları (palet ve tarım çatalları, vinç kolları ve kancaları);

  • çeşitli kapma tutma ataşmanları;

  • kar, yol temizleme ekipmanları ve başka.

Genel kaldırma bomunun yanı sıra, yükleyiciler (forkliftler) ek takma donatımlar da taşıyabilir ve birçok benzer makinalara özgü yeteri kadar yüksek çekme kuvveti ise (kısmen, yalnız mini yükleyiciler haric olmak üzere) gerekli olduğu zaman bu makinaları diğer araçları yedekte çekmek için kullanma imkanı sağlar.

Bizim Web sitemizde Siz her zaman Caterpillar, NewHolland, Bobcat, Hitachi, Komatsu gibi dünyanın önde gelen markalarının üretimi ikinci el yükleyicilerin satışıyla ilgili yalnız en karlı teklifler bulabilirsiniz.

Reklam